Oferta

Stomatologia

Leczenie dzieci - stomatologia wieku rozwojowego

Pedodoncja, czyli stomatologia wieku rozwojowego zajmuje się problemami dentystycznymi najmłodszych. Już od pierwszych dni, kiedy zęby się wyrzną, narażone są one na procesy próchnicowe.
Rodzice rozpoznają je sami, gdyż na zębach ich pociech pojawiają się ciemne przebarwienia i ubytki próchnicowe potocznie zwane ?dziurami?. Często bywa jednak, że dzieci skarżą się na dolegliwości bólowe i to jest powodem wizyty u lekarza dentysty. Leczenie dzieci wymaga od lekarza, higienistki i asystentki profesjonalizmu i wyczucia, aby wizyta odbyła się bez strachu i bólu, a cel leczenia został osiągnięty.

Zęby mleczne szczotkujemy i leczymy tak samo jak zęby stałe. Regularne wizyty kontrolne zaoszczędzą Państwu i Państwa dzieciom dużo czasu, stresu oraz cierpienia. Im wcześniej zaczęta profilaktyka, tym mniej zabiegów stomatologicznych.
W naszym gabinecie przywiązujemy bardzo dużo uwagi do tego, aby najmłodsi pacjenci nie byli narażeni na ból, nie bali się gabinetu i urządzeń w nim zainstalowanych.

Pierwsza wizyta to przeważnie wizyta adaptacyjna, w czasie której dziecko zapoznaje się z wyposażeniem gabinetu oraz zabiegami, jakie tam się wykonuje. Samo leczenie odbywa się z reguły w znieczuleniu, po sympatycznej rozmowie, w której młody pacjent dowiaduje się o sposobie i celu zabiegu.
Głównie z myślą o najmłodszych wyposażyliśmy gabinet w  gaz rozweselający (podtlenek azotu), który skutecznie eliminuje strach i niemiłe wspomnienia pozabiegowe.
Dzięki temu czuje się swobodnie i łatwiej znosi niedogodności leczenia. Po udanym zabiegu dziecko otrzymuje nagrodę, a rodzice instruktaż higieny jamy ustnej ich pociech.

Szczególnie polecamy:
? Kolorowe wypełnienia do zębów mlecznych Twinky Star - są trwałe i uwalniają fluor
? Fluoryzację i lakowanie zębów stałych w celu zabezpieczenia przed rozwojem próchnicy.