Oferta

Medycyna estetyczna

Wypełniacze

Wypełniacze będące biokompatybilnymi implantami to produkty, które wypełniają nadmiar wolnej przestrzeni w obrębie tkanek. Mogą być wstrzykiwane do skóry i tkanki podskórnej w celu zastąpienia utraconego kolagenu i substancji podporowych.

Wypełniacze wstrzykuje się dokładnie w obrębie miejsc, gdzie znajdują się zmarszczki lub głębsze bruzdy. Nowoczesne wypełniacze stosowane w medycynie estetycznej powodują wystąpienie natychmiastowego efektu. Wstrzykiwane są niezwykle precyzyjnie na odpowiednią głębokość za pomocą bardzo cienkich igieł bądź kaniuli, co czyni zabieg praktycznie bezbolesnym - pacjent odczuwa delikatne rozpieranie w obrębie poddawanych leczeniu tkanek. Jedynie implantacja w obrębie konturu ust i dodawanie objętości wargom u wrażliwych pacjentów wymaga znieczulenia nasiękowego, podobnego jak do zabiegów stomatologicznych.

Kwas hialuronowy stanowiący składnik nowoczesnych preparatów wypełniających, pozyskiwany drogą biofermentacji, jest zupełnie bezpieczny, wolny od zanieczyszczeń, ma optymalne pH i jest biozgodny ? można go stosować bez testów biozgodności, bo nie powoduje reakcji alergicznych.

Dzięki sieciowaniu (nadaniu formy żelu) uzyskuje pożądane własności biomechaniczne, takie jak sprężystość - umożliwiająca podawanie przez cienką igłę i elastyczność bardzo zbliżoną do własności tkanek miękkich - po podaniu jest niewyczuwalny pod skórą. Sieciowany kwas hialuronowy jest wypełniaczem czasowym, co oznacza, że po pewnym czasie, charakterystycznym dla danego preparatu, (na ogół od 6 do 18 miesięcy) dochodzi do jego stopniowego, naturalnego rozkładu, takiego samego jakiemu podlega nasz własny kwas hialuronowy. Nie jest to wada, lecz zaleta implantów na bazie kwasu hialuronowego, które dzięki tej właściwości dają znikomą ilość póżnych powikłań, w odróżnieniu od stosowanych w przeszłości wypełniaczy zawierających kolagen czy silikon, których obecnie się już nie używa.

Kwasem hialuronowym można skorygować:

? bruzdy nosowo-wargowe

? zmarszczki marionetki

? kształt nosa

? kształt i wielkość ust

? opadające kąciki ust

? zmarszczki miedzy brwiami

? kurze łapki