Oferta

Medycyna estetyczna

Lipoliza iniekcyjna

Jest to nieoperacyjna metoda usuwania tkanki tłuszczowej. Zabieg jest małoinwazyjny, polega na podaniu preparatu w tkankę tłuszczową powodując jej rozpuszczenie.
Terapię prowadzimy w cyklu, który trwa kilka do kilkunastu tygodni. Zazwyczaj potrzebne są 3 do 4 zabiegi lipolizy iniekcyjnej wykonywane w odstępie 2 do 3 tygodni.
Efekty widoczne są zazwyczaj po drugim lub trzecim zabiegu, choć u niektórych osób widać je już po pierwszej lipolizie. Po kilku dniach od zabiegu tkanka staje się bardziej miękka, a jej konsystencja galaretowata. Stan ten utrzymuje się przez około 10 dni, po których zauważamy pierwsze oznaki redukcji tłuszczu. Pełen efekt lipolizy iniekcyjnej stabilizuje się w ciągu 2-3 tygodni po ostatnim zabiegu w cyklu.
Reakcja organizmu na lipolizę iniekcyjną jest zróżnicowana i ma charakter osobniczo zmienny. Szybkość redukcji otłuszczeń rożni się zarówno pomiędzy pacjentami, jak i pomiędzy różnymi obszarami u jednej osoby.
Po zabiegu korzystne jest wykonywanie masażu. Najlepszy będzie drenaż limfatyczny, wykonany przez specjalistę, ewentualnie endermologia. Bardzo wskazane jest wprowadzenie niskotłuszczowej diety oraz wykonywanie ćwiczeń aerobowych.
Należy zaznaczyć, że lipoliza iniekcyjna to nie metoda odchudzania, ale bardzo skuteczna redukcja miejsc otłuszczeń trudnych do usunięcia np. poprzez ćwiczenia fizyczne.
Stosujemy ją najczęściej w okolicy:

? podbródka

? bioder

? brzucha

? pleców

? ramion i kolan

? mężczyzn także w wypadku ginekomastii, czyli nadmiernego gromadzenia się tłuszczu w okolicy piersi.